GENİTAL ESTETİĞİ

Alanında Uzman Kişiler ile Kaliteli ve Konforlu Bir Ortamda Hizmet Sağlıyoruz…

GENİTAL ESTETİĞİ

Genital Estetik, Genital bölgeye yapılacak estetik girişimler laser ve cerrahi tedavi yöntemleri kullanılarak uygulanabilir. Bu bölgede yara iyileşmesinin hızla olması nedeniyle diğer estetik ameliyatlarla beraber uygulanabilir. Labioplasti ve vajinoplasti en sık uygulanan yöntemlerdir.

Kadın dış genital organları; göbek altında olan mons pubis adı verilen kemikli kısım, dış dudaklar (labia major),iç dudaklar (labia minor),labia minörün üst birleşim yeri (klitoris) kızlık zarı diğer adı hymen olan zardan oluşmaktadır. Cinsel bölgede oluşan sorunlar doğum sırasında ve sonrasında birde gelişimsel olarak üç bölüme ayrılmaktadır.

Doğumsal sorunlar, dış ve buna bağlı olarak iç genital organ anormallikleri, hiç gelişmeme, fazla gelişme veya anormal gelişme tarzında olabilir. Bu durum doğumda fark edilebilir veya ergenlik döneminde regl problemleriyle kendini gösterebilir.

genitalestetik-resim1
genitalestetik-resim2

GENİTAL ESTETİĞİ SÜREÇLERİ

Vajinoplasti ameliyatı lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) veya sedasyon yöntemi (hafif uyutma) ile ortalama olarak 45 dakika- 1 saat kadar sürmektedir. Atılan dikişlerin çoğu altta olduğu için görünmez, oldukça rahat ağrısız ve risksiz bir ameliyattır. Ameliyattan 2 gün sonra günlük rutinize dönebilirsiniz. Bu ameliyat sonrasında hastalarda ciddi bir ağrıya rastlanmamaktadır. Verilen ağrı kesicilerle dindirilebilir.

Vajinoplasti sonrası kişisel temizliğinize dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Dikişlerinizin pansumanları düzenli olarak yapılmalı ve doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Dikişler 15-20 gün sonrasında kendiliğinden dökülür.