GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Deneyimli Göz Kapağı uzmanlarımızla hizmet veriyoruz…

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Güneş ışınlarına maruz kalma, hava kirliliği, düzensiz uyku, aşırı sigara ve alkol kullanımı gibi etkenler cildin yaşlanma sürecini hızlandırmaktadır. Bu süreçlerden etkilenmiş olan alt veya üst göz kapağı blefaroplasti ameliyatı ile olması gereken görünümüne kavuşur.
Blefaroplasti Nedir?
Göz kapağı estetiği ya da tıbbi adıyla blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarına uygulanan, göz çevresi dokularının gerdirildiği, sarkmış derinin ve fazla kas dokusunun çıkarıldığı bir uygulamadır. Blefaroplasti estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılır.

gozestegi-

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

İnsan cildi elastik bir yapıya sahiptir fakat yaş aldıkça elastikiyeti kademeli olarak azalır. Yüz cildinde ortaya çıkan elastikiyet kaybı sonucunda deri fazlalığı ilk olarak göz kapaklarında oluşur. Bu yüzden yaş belirtileri ilk göz kapaklarında görülmeye başlar. Bu belirtiler kişide yorgun, donuk ve olduğundan yaşlı bir görünüme neden olur.
Alt ve üst göz kapaklarında yaşla beraber görülen bazı değişimler:

  • Göz altlarında torbalanma ve renk değişimi
  • Üst göz kapağı düşüklüğü
  • Göz kapağı cildinde kırışıklık ve sarkmalar
  • Göz kenarlarında kaz ayağı çizgileri
  • Yorgun yüz ifadesi

Üst göz kapağı estetiği veya göz kapağı düşüklüğü ameliyatı kısaca bölgedeki fazla deri ve kas dokusunun alınmasıdır.

Göz kapağı katlanma çizgisinden kesi yapılarak ameliyat izinin görünmemesi sağlanır. Alın germe ve kaş kaldırma operasyonlarıyla birlikte uygulandığında elde edilen sonuç çok daha estetik olacaktır.

Gözaltı torbaları, gözaltı kırışıklıkları gibi alt göz kapağı problemlerinde ise alt göz kapağı estetiği yani alt blefaroplasti yapılır. Kirpiklerin 1,5 mm altından oluşturulan kesiden göz altı kapağı düzeltilir. Deformasyonun türüne göre yağ torbaları dışarıya çıkartılır, fıtıklaşma noktaları sıkılaştırılır, torbalanmanın önündeki deri gerginleştirilir ya da torbaların oluştuğu bölgedeki dokular yanağın üst bölgesine doğru dağıtılır. Kesi kirpik çizgisi bölgesinden dikilir, bu nedenle ameliyat izi olmaz.

goz-estegi-valetudo

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ AMELİYATI NE KADAR SÜRER ?

Üst göz kapağı işlemi ortalama 30 dakika sürer.

Göz kapakları yüzün diğer estetik ve fonksiyonel bölümlerinden anatomik olarak daha komplekstir, bu nedenle operasyon çok titiz bir planlama ve cerrahi teknik gerektirir.

Alt göz kapaklarında cerrahi işlem ortalama 1-1,5 saat sürer, bu süreyi etkileyen en önemli faktör göz kapağına ilave olarak yüzle ilgili herhangi başka bir işlem yapılıp yapılmayacağıdır.

goz-kapagi-estetigi-valetudo