GÖĞÜS ESTETİĞİ

Alanında Uzman Kişiler ile Kaliteli ve Konforlu Bir Ortamda Hizmet Sağlıyoruz…

GÖĞÜS ESTETİĞİ

Göğüs estetiği kadınların ideal ölçülerde göğüs yapısına sahip olmak için gerçekleştirilen, göğüs yapısına müdahale edilerek göğüs yapısının büyütülmesini göğüs yapısının dikleşmesi veya normalden büyük olan göğüs yapısının küçültülmesini sağlayan işlemlerdir.

Göğüs estetiği günümüzde çoğu kadın tarafından en çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alır. Estetiysen cerrahların da günümüzde en çok yapmış olduğu işlemlerden biridir. göğüs estetiği yaptıran kişiler bu işlemleri hem estetik görüntü amaçlı hem de sağlık amaçlı yaptırabilir.

gogus-estetik-resim2
gogus-estetik-resim1

UYGULAMA DETAYLARI

Gereğinden küçük olan göğüslerde meme dokusu büyütülerek daha güzel bir estetik görüntü oluşturulur. Zamanla deforme olmuş göğüs şekilleri de uygulanan işlemlerle dikleştirilerek eski formuna dönüştürülebilir. Bu işlemler genelde estetik görüntü için uygulanan işlemlerdir. Fakat göğüs küçültme ameliyatları genellikle sağlık açısından yapılan hastanın yaşam kalitesini etkileyen operasyonlar arasında yer alır.

Büyük göğüs yapısı kadınlarda birçok deformasyona neden olabilir. Özellikle büyük göğüs yapısı nedeniyle kadınlarda bel ve sırt ağrıları omuz eğrilikleri en sık görülen yaşam kalitesini etkileyen olumsuz durumlar arasında yer alır. Bu nedenle tüm göğüs operasyonları estetik amaçlı yapılmamaktadır.