KALICI EYELINER

Alanında Uzman Kişiler ile Kaliteli ve Konforlu Bir Ortamda Hizmet Sağlıyoruz…

KALICI EYELINER

Kalıcı eyeliner, göz kapağının kirpik bölgesinin üstüne  yapılan bir kalıcı makyaj uygulaması olarak karşımıza çıkar. Göz kapağının üzerine, tercihinize göre kuyruklu ya da kuyruksuz olarak yapılabilen  kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kirpik diplerine yapılan işleme de deepliner denir. Deepliner işlemini de yine ayrı başlık altında ayrıca inceleyeceğiz. Her gün eyeliner çekmenize ya da gün içerisinde sürekli eyeliner hattınızı yenileme ihtiyacınızı ortadan kaldıran, oldukça pratik bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.

Kalıcı eyeliner nasıl yapılır sorusunun cevabına geçmeden önce kalıcı eyeliner işlemini dövmeden ayıran farklardan bahsetmekte yarar var.  Göz kapağı, cildin diğer bölgelerinden daha hassas ve ince bir yapıda olduğu için, yapılan kalıcı eyeliner uygulamaları da ona özel olarak geliştirilen kalıcı eyeliner boyaları ve ekipmanları kullanılarak gerçekleştirilmelidir.

Buradaki en önemli nokta da tabii ki alanında uzman ve profesyonel bir kalıcı makyaj uzmanı ile çalışıyor olmanızdır. Vücudun diğer bölgelerine yapılan geleneksel dövmeler, ömür boyu kalıcılığa sahipken kalıcı eyeliner da kullanılan özel organik pigmentler vücudunuzu zamanla terk etmeye başlar. Bu yüzden eyelinerınız için 3-5 yılda bir rötuş işlemi yaptırarak ilk gün ki gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

kalicieyeliner-resim1
kalicieyeliner-resim2

KALICI EYELINER UYGULAMA YÖNTEMİ

Bu süre boyunca öncelikle göz kapağınıza örnek bir eyeliner çizgisi çekilir. Bu çizgi, çoğunlukla kişinin elde etmek istediği eyeliner çizgisi ile birebir uyum göstermelidir. Kişinin kişisel istek ve ihtiyaçlarına göre bir eyeliner çizgisinde karar kılındıktan sonra kalıcı eyeliner boyaları hazırlanır. Özel kalıcı eyeliner kalemi, önce bu boyalara batırılır ardından da örnek kalıcı eyeliner çizgisi üzerinden geçerek kalıcı eyeliner boyalarının enjekte edilmesi sağlanır.

Bu noktada belirtmekte fayda vardır ki uygulamanın hemen öncesinde göz kapağına etkili bir lokal anestezi kremi uygulanır, böylece kişi enjeksiyon esnasında herhangi bir acı ile karşı karşıya kalmaz. Enjeksiyon süreci tamamlandıktan sonra kalıcı eyeliner işlemi de tamamlanmış olur.