LIPOSUCTION TEDAVİSİ

Alanında Uzman Kişiler ile Kaliteli ve Konforlu Bir Ortamda Hizmet Sağlıyoruz…

LIPOSUCTION NEDİR ?

Liposuction (vakumla yağ alma=Liposakşın) bölgesel olarak birikmiş fazla yağların vakum ile alınması ameliyatıdır. Vücudun yağ olan herhangi bir alanında yağ fazlalığını azaltmada gidermede kullanılmaktadır. Bölgesel olarak incelmede mükemmel bir yöntem, belkide bilinen en iyi uygulamadır fakat etkili bir kilo verme yöntemi değildir. Zaten yağ alma ameliyatı kilo verme amacıyla kullanılmamalıdır.

Eğer liposakşın düşünüyorsa kişinin atması gereken ilk adım gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bir estetik plastik cerraha danışmaktır. Hasta, arzulanan elde edilecek sonucun kusursuzluk değil düzeltme olduğunu akılda tutarak liposuction sonrası iyi görünme, iyi hissetme ve sonuçları konusundaki beklentilerini açık yüreklilikle tartışmalıdır.

liposuction-resim1
liposuction-resim2

LIPOSUCTION UYGULAMASI

Eğer bölgesel yağ fazlalıklarına ek olarak deri sarkmaları mevcutsa bu yöntemle var olan sarkmalar toparlanamaz. Doğum yapan kadınlarda görülen karın duvarı sarkmaları da yine liposuction uygulamasıyla giderilemez. Bunların yanında bu uygulama selülitlerden kurtulmayı sağlamaz.

Operasyon sonrasında mutlaka özel olarak üretilmiş korseler kullanılmalıdır. Bu korseler alınan yağ dokusunun miktarı ve kişinin özelliklerine göre yaklaşık 4 ila 8 hafta arası kullanılır. Ödem ve morlukların görülmesi beklenen bir durumdur ve zaman içinde bu durum ortadan kalkar. İşlemden bir hafta sonra dikişler alınır ve bir ila üç hafta sonrasında hastanın genel durumunda bir problem yoksa iş ve günlük hayata dönebilir. Uygulamadan 3-4 hafta sonrasında normal egzersizlere dönülebilir.