Cerrahi Estetik Nedir? Tüm detaylar…

Estetik cerrahi, kişinin dış görünüşü ile ilgili sorunları ortadan kaldırarak daha mutlu, kendinden emin, çevresi ve kendisi ile daha barışık olmasına yardımcı olur. Elbette mutluluk ve özgüven sadece estetik güzellikle değil, çok önemli etkenlerden biridir.

Rinoplasti – Estetik burun ameliyatı
Burun estetiği en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Bu operasyon ile burun küçültülebilir veya büyütülebilir. Burun kemeri çıkarılabilir, burun ucu çıkarılabilir veya inceltilebilir, burun tabanı daraltılabilir, burun delikleri küçültülebilir. Solunum problemleri düzeltilebilir.

Memede estetik operasyonlar
Meme, bir kadına kadınlığını hissettiren en önemli organlardan biridir. Plastik cerrahi operasyonları ile küçükse büyütülebilir, büyükse küçültülebilir, sarkıksa dikleştirilebilir, iki meme arasında asimetri varsa düzeltilebilir. Erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) daha çok yağ dokusu artışı şeklinde ise, meme dokusunda artış varsa liposeks kesilip çıkartılarak azaltılabilir.

Liposuction (Liposuss) – Yağ alma ameliyatı
Liposuction, vücuttaki istenmeyen yağ birikimlerinin kanüller ve aspiratör yardımıyla alınması işlemidir. Zayıflama yöntemi olmayan vücut şekillendirme operasyonudur. Üzerindeki derinin yapısı uygunsa hemen her bölgeye uygulanabilir.

Tummy tuck
Özellikle doğum veya aşırı kilo verme sonrası karın bölgesindeki gevşeme ve sarkmaların düzeltilmesidir. Birlikte yağ fazlalığı varsa liposakas ile birlikte yapılabilir. Gevşemiş kaslar gerilir. Sarkan cilt ve fazla yağlar alınır. Karın daha sıkı, gergin ve düz bir görünüm kazanır.

Blefaroplasti – Göz kapaklarının estetik cerrahisi
Yaşlanma, yerçekimi ve genetik faktörlere bağlı olarak üst ve alt göz kapaklarında kişiyi daha yaşlı, yorgun ve uykulu gösteren bazı değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikleri ortadan kaldırmanın yöntemlerinden biri de blefaroplastidir. Torbalı yağ dokularının alınması, sarkan deri ve kas dokusunun alınması kişiye daha dinç ve genç bir bakış açısı kazandırır. Kaş kaldırma ameliyatı ile birlikte yapılırsa sonuç daha belirgin ve kalıcı olacaktır.

Kaş kaldırma ameliyatı
Kaşların dış ucunun 1/3 kısmının alınması kişiye daha çekici ve dinamik bir görünüm kazandırır. Saçtan yapıldığı için yüzde iz bırakmaz.

Yüz Germe
Kulak önünden saça kadar uzanan bir kesi ile fazla deri çıkarılır ve sarkmış ve kırışmış yüz ve boyun üst kısmı gerdirilir. Gerektiğinde alın germe, göz kapağı ameliyatları, kaş kaldırma, yüze ve dudağa yağ enjeksiyonu gibi ameliyatlar yapılarak yüz gençleştirme daha mükemmel hale getirilir.

Yüz ve dudak bölgesine yağ enjeksiyonu
Yaşlanma ve yerçekimi nedeniyle yüzdeki deri altı yağ dokusu azalır ve aşağı doğru kayar. Bu yağı vücudun başka bir bölgesinden alıp yüze enjekte etmek cilt altı dokusunun desteklenmesini ve güçlenmesini sağlar. Tek başına veya diğer ameliyatlarla birlikte yapılabilir. Verilen yağ dokusunun %30-40’ı ömür boyu kalır.

Kulağın estetik operasyonları
En sık görülen doğumsal kulak şekil bozukluklarından biri kepçe kulaktır. Birincisi, çocuk okula başlamadan hemen önce yapılmasıdır. Yetişkinlikte de yapılabilir. Cerrahi kesi kulak arkasında olduğu için herhangi bir iz görülmez.

Çene – Elmacık kemiği ameliyatları
Yüz kemiklerinin yetersiz gelişiminin bazı sentetik protezlerle tamamlanması yüz hatlarının daha belirgin olmasını sağlayarak daha dengeli ve estetik bir yüz görünümü sağlar.

Bacak estetiği
Bacak estetiği, vücut güzelliğinin önemli bir parçası olan bacaklardaki fazla yağ dokusu liposaklas ile giderilebilir, kasıktaki sarkmalar fazla deri kaldırılarak giderilebilir, diz altı bölgesindeki eğrilikler yerleştirilerek düzeltilebilir. iç kısımlarda protezler.

Kadınlarda genital bölge estetik cerrahisi
Genital bölge estetiği, mutlu bir cinsel yaşamın sağlanmasında önemli faktörlerden biridir. Sarkan küçük dudakları azaltmak, gevşek ve sarkık büyük dudakları yağ enjeksiyonu ile doldurarak ve vajinayı daraltarak desteklemek mümkündür.

Copyright © 2021
Valetudo Medical
Vagon Media|Web Tasarim
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor. Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Canli Görüşme