PROTEZ TIRNAK

Alanında Uzman Kişiler ile Kaliteli ve Konforlu Bir Ortamda Hizmet Sağlıyoruz…

PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI

Akrilik tırnak, jel tırnak ve dipping tırnak gibi farklı çeşitleri bulunan protezli tırnak; tırnaklar üzerine sürülen özel jeller yani koruyuculardan sonra tırnak ucuna plastik tırnakların yerleştirilmesi ile elde edilen ve oldukça kullanışlı olan bir tırnak türüdür.

Takma tırnaklara nazaran daha doğal görünen ve daha sağlam bir yapısı bulunan protez tırnak; düzenli olarak bakımları ihmal edilmediği taktirde yıllar boyunca kullanılabilir. Kullanım ömrü oldukça uzun olabilen protez tırnaklar; takma tırnakların aksine tıpkı gerçek bir tırnakmış gibi doğal görünür.

Protez tırnak sizden bir parça gibi olduğundan dolayı fazlalık gibi hissetmezsiniz. Tamamen doğal bir görünümü olan protez tırnağa oje bile sürebilirsiniz. Hatta oje gerçek tırnaktaki ojeye  göre daha kalıcı olmaktadır. Uzunluğunu isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Protez tırnağınız kimyasal maddelere temas etmemesine özen göstermelisiniz. Ojenizi aseton içermeyen çıkarıcılar ile çıkarın. Aynı zamanda şampuan yada sabun gibi maddelerden etkilenmemektedir.

protez-tirnak-resim1
genitalestetik-resim2

PROTEZ TIRNAK ÇEŞİTLERİ

Jel tırnak; Bu yöntemde tırnağa jelimsi bir sıvı uygulanır. Bu yöntem en çok tercih edilen ve en dayanıklı yöntemlerden birisidir.

Bu jel sıvı üç farklı adım  ile uygulanır.Başlangıç olarak sürülen jel sıvı tırnağı sabitlemek için kullanılır. İkinci olarak daha kıvamlı bir jel sürülür. Sürülen bu jel ile tırnağa şekil verilir. Son olarak sürülen jel ile tırnağa son bir rötuş yapılır. Sürülen bu son jel ile tırnaklarınız daha ışıl ışıl görünür.

Akrilik tırnak; Özel bir toz ve özel bir sıvı ile yapılan protez tırnak uygulamasıdır. Bu uygulama ne yazık ki çok doğal görünmemektedir. Yapılışı ise Tırnak ucuna plastik olan tırnak yerleştirilir ve özel karışım ile tırnağın kalan kısmının doldurulur

Dippig tırnak; Bu uygulama akrilik tırnak uygulamasına benzemektedir. Akrilik tırnak uygulamasından tek farkı kokusuz olmasıdır. Buna ek olarak  tırnakların görünüşü  mattır.