SAÇ EKİMİ

Konusunda Tecrübeli Saç Ekim Uzmanlarımızla Hizmet Veriyoruz…

SAÇ EKİMİ UYGULAMASI

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yoludur. Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir.

Saç ekiminde dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir. Saç ekimi operasyonuyla hastanın genellikle ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir. Amaç; baş bölgesinde ekim yapıldığı belli olmayacak doğallıkta, kalıcı bir şekilde saçlı görünüm kazandırmaktır. Saç ekim işlemi aslında küçük bir cerrahi operasyondur. Bu nedenle uzman ve bu konuda deneyimli doktorlar ve ekip tarafından hastane ortamında yapılması en güvenli yoldur. Saç ekiminde amacımız; kişiye modern tıbbi uygulamalarla konforlu bir şekilde doğal saçlı görünümü tekrar sağlamaktır.

Günümüzde 50 yaş üzeri erkeklerin neredeyse yüzde 50’si saç dökülme sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır. Dolayısıyla saç ekimi erkekler için en çok uygulanan kozmetik cerrahi olmaktadır. Saç kaybı, sadece erkeklere özgü bir durum değildir. Birçok kadın da saç kaybı ya da seyrekleşme sorunu yaşayabilmektedir.

gorsel1

SAÇ EKİMİ | SÜREÇLER ?

Saç ekimi ekim öncesi ve sonrasıyla birlikte tam olarak bir yılda tamamlanan bir süreçtir. Saç ekimi operasyon sonrasına, kızarma ve kabuklanma, kabukların dökülmesi ve şok dökülme süreçleri gerçekleşir. Bu süreçler tamamen normaldir. Ekilen saçların tamamının çıkması ve tedavinin başarısının tam olarak görünmesi bir yıl içerisinde olmaktadır.

Kızarma ve kabuklanma: saç ekimi donör bölgeden alınan greftlerin hedef bölgeye tek tek ekilmesi ile yapılır. Bu işlem sonrasında ciltte kızarıklıklar görülür. Operasyon sonrasında bu bölgenin iyileşme sürecinde kabuklanma oluşur. Oluşan kabuklar on beş güne kadar dökülür.

Şok dökülme süreci: kabukların dökülmesinden sonraki bir ila üç ay sonraki süreçte şok dökülme evresi yaşanır. Şok dökülme ile ekilen saçların cilt üzerinde kalan kısımları dökülerek yeni saç teli üretimi başlar. Şok dökülme evresinde ekilen saç kökleri zarar görmez.

gorsel2

SAÇ EKİMİ UYGULAMA YÖNTEMLERİ

FUT YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

Fut yöntemi saç ekiminde donör (ense) bölgesinin cerrahi kesi uygulanarak kafa cildinin bir kısmının kesilerek çıkarılması işlemidir.

Çıkarılan saç köklerinin steril bir ortamda tek tek çıkarılması ve çıkarıldıktan sonra kesilen cildin tamamen çöpe atılması ile sonuçlanan enfeksiyon oluşumuna açık ve çok az sayıda saç kökü elde edilebilen yöntemdir.

DHİ YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

DHİ saç ekimi yönteminde, saç fue yöntemi ile donör bölgeden alınır ve steril şartlarda saç köklerinin tek tek dizilmesi sayılması ve DHİ cihazlarının içlerine yerleştirilmesi ile devam eder. Saç ekiminde saç kökü sayısı kadar saçsız alana saç kökleri için kanal açılması gerekirken DHİ yönteminde kalem tarzında yapısı ve ucundaki iğnesi ile saçsız alana kanal açılır açılan kanalada kalemin içinde var olan saç kökü yerleştirilir.

FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

FUE yöntemi ile saç kökleri kesik, kalıcı iz, yara, gibi durumlar oluşmadan özel fue cihazı sayesinde donör bölgeden tek tek çıkarılmasına denir.

FUE yönteminde kişinin saç kalınlığına göre özel fue ucu seçilebilir. FUE cihazlarının ucunda saç kökünü almaya yarayan alete punç denilir. Punç’ların kalınlığı ve uzunluğu kişiye özel olarak seçilir ve sadece tek kullanımlıktır.

FUT YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

Hair Transplant Fut Technique
Hair Transplant Fut

FUE YÖNTEMİ İLE SAÇ EKİMİ

Hair Transplant Fue Technique
Hair Transplant Fue Technique