SAÇ SİMÜLASYONU

Deneyimli saç ekimi uzmanlarımızla hizmet veriyoruz…

SAÇ SİMÜLASYONU UYGULAMASI

Bu yöntemde, sabit bir derinlikte çekim yapan bir siklat cihazı kullanılır. Gerçek saç kökleri epidermisin yüzeysel kısmına işlenen mikro pigmentlerle taklit edilir. Kafa derisinde saç kökü olduğu görüntüsü oluşturulmaya çalışılır. Amaç saç ve saç derisi arasındaki renk farkını azaltmak ve daha açık görünmesini önlemektir.

Microblading, görüntüye dayalı geçici bir manipülasyon tekniğidir. Kalıcılığı, kişinin cilt yapısına bağlı olarak ortalama 3 ila 4 yıldır. Kafa derisinde işlenen boyalar bu sürenin sonunda vücuttan tamamen çıkarılır.

sac-simulasyon-resim1
sac-simulasyon-resim2

UYGULAMA YÖNTEMLERİ

2 farklı kullanım alanı ile saç simülasyon uygulaması yapmak mümkündür. İki kullanımın uygulanması aynı olsa da, ikisinin amaçları farklıdır. Birincisi, saçın tamamen tıraş olduğu mikro pigmentasyon işlemidir. Bir diğeri uzun saçlar için gölgeleme tekniği olarak adlandırılabilir.

Bu yöntem gerçek saç köklerini taklit etmek için kullanılır. Bu simülasyonun oluşturulabilmesi için saçların tamamen tıraş edilmesi gerekir. Küçük pigment noktalarımız 2D ve gerçek saç tellerimiz 3D’dir. Saçlar tamamen tıraş edildikten sonra, kafa derisi üzerinde işlenen 2D pigment noktaları bir bütün oluşturur ve kişiye ‘yeni tıraş edilmiş’ saç görünümü verir. Saç simülasyonundan en yüksek faydayı sağlamak için; Bu uygulama ciddi saç dökülmesi problemi yaşayanlara, alopesi areata gibi bölgesel dökülme yaşayanlara ve yaygın dökülme yaşayan kişilere saçlarını tamamen tıraş ingeerek uygulanır.