SÜREÇLER

Müşteri Memnuniyeti Öncelikli Hizmet Anlayışı…

Hastanın VALETUDO MEDİCAL irtibat kurması:

Hastalar VALETUDO MEDİCAL‘e

 • İnternet sitesi aracılığıyla,
 • VALETUDO MEDİCAL ’nin hasta ilişkiler uzmanlarına telefonla ya da maille,
 • Avrupa, Ortadoğu ,Amerika Kıtasında ve Orta Asya da bulunan VALETUDO MEDİCAL temsilcileri / ofisleri aracılığıyla ulaşabilirler.
 1. Tedavi Süreci hakkında bilgi:
  Eğer hastalarımız operasyon planlama sürecinde gelmek isterse onlarla birlikte tedavi sürecini planlamak bizi mutlu edecektir.

Ancak hastalarımız bize tüm tıbbi bilgilerini ve tetkik sonuçlarını gönderdiğinde alanında uzman doktorların hastaya özel tedavi planlarını hazırlayarak kendileriyle paylaşırız.

Hastaya, birden fazla yöntemi kullanımı söz konusu ise hasta ile temasa geçilerek hangi yöntemin seçileceğine hasta ile karar verilecektir.Hastalar VALETUDO MEDİCAL ile alanının en iyisi olan hekimlerin tıbbi değerlendirmelerine hızlı bir şekilde erişim sağlama imkanına sahip olurlar. Hastaların durumu 24 saat içinde değerlendirilerek hastaya dönüş sağlanır.Hastalar tedavi olabilecekleri tüm merkezler hakkındaki tüm bilgilere erişerek karşılaştırma yapabilirler.Hastalar tedavide kullanılacak tüm tıbbi teknolojiler hakkında bilgi sahibi olarak karşılaştırma yapabilirler.Hastalar tedavileri için tüm alternatif fiyat seçeneklerine ulaşarak karşılaştırma yapabilir, bütçeleri için en uygun seçeneği seçebilirler.

surecler-uzun

Türkiye’ ye geliş:

 • Uçak biletleri hastanın isteğine bağlı olarak VALETUDO MEDİCAL ya da hasta tarafından alınır.
 • Eğer hastaların tedavi öncesi ya da tedavi süresince otelde kalması gerekirse, kendi isteklerine bağlı olarak otel rezervasyonları  VALETUDO MEDİCAL tarafından yapılır. VALETUDO MEDİCAL ‘nin Türkiye’nin her yerinde hastanelere yakın lokasyonlarda bulunan anlaşmalı otelleri bulunmaktadır. Hastalar bütçesi doğrultusunda kalmak istediği otelleri alternatifler arasından seçebilirler.
 • Hastalar Türkiye’ye ulaştıklarında VALETUDO MEDİCAL hasta temsilcisi tarafından havaalanında karşılanır kalacağı otel ya da hastaneye transferi sağlanır.
 1. Tedavi süreci
  Tedaviler JCI sertifikalı yüksek tıbbi teknoloji ve alanının en iyisi doktorların bulunduğu hastanelerde yapılır.

Tedavi günü hastaların hastaneye transferi otel ya da havaalanından  VALETUDO MEDİCAL tarafından yapılır.Hastalar, kendilerine eşlik eden ve hasta ile aynı dili konuşabilen VALETUDO MEDİCAL  asistanları sayesinde iletişim problemi yaşamazlar. VALETUDO MEDİCAL danışmanları 7/24 hastaların yanında yer alır.Tedavinin her aşaması VALETUDO MEDİCAL danışmanları tarafından takip edilir.

surecler-uzun

Türkiye’den Ayrılış

VALETUDO MEDİCAL danışmanları hastanın taburcu olduğu gün hastaneden ayrılışı için gerekli tüm organizasyonu yapar.
Hastalar kontrol randevuları ve ameliyat sonrası bakım hakkında hastaneden ayrılmadan önce bilgilendirilir.
Hastanın havaalanına transferi ücretsiz yapılır.
Eğer hasta tarafından istenirse, ücreti hasta tarafından ödenen, turistik geziler VALETUDO MEDİCAL tarafından organize edilir.

Tedavi Sonrası

 1. Hastalar ülkelerine döndükten sonra VALETUDO MEDİCAL ile tedavi sonrası bakım için her zaman irtibata geçebilirler. VALETUDO MEDİCAL‘in ilgili Ülkelerdeki ofisleri aracılığıyla hastaların tedavi sonrası bakım süreci takip edilir.

Hastalığınızın tedavisi için hastane, tedavi seçenekleri ve fiyat alternatiflerini kendiniz araştırmak zorunda değilsiniz. VALETUDO MEDİCAL tüm araştırmaları sizin için yapar ve tüm alternatifleri sizinle paylaşır.Hastaların tüm tedavi süreçleri VALETUDO MEDİCAL ekibi ve anlaşmalı doktorları tarafından takip edilir, hastalar ve hasta yakınları düzenli olarak bilgilendirilir.

surecler-uzun4

Neden Türkiye ?

Neden Türkiye?
Türkiye sağlık sektöründe, son yıllarda büyük atılımlar gerçekleşmiştir. Türkiye; modern hastaneleri, yetişmiş insan gücü, alanında uzman doktorları, teknolojik altyapısı ve tecrübe birikimi ile Avrupa Birliği standartlarında hizmet vermektedir.
Türkiye’nin sağlık turizminde en çok tercih edilen ülkelerden biri olmasının en önemli sebeplerinden biri, birçok tıbbi prosedürlerde Amerika, Avrupa ve birçok ülkeye göre daha kısa bekleme süresinin yanında güvenli tedavi seçeneklerinin ve istikrarlı fiyat normlarının bulunması da yer alıyor.
Türkiye coğrafi konumu, sahip olduğu sağlık kuruluşları, sektördeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü, kaplıcaları ve doğal güzellikleri ile sağlık turizmi açısından bir çekim merkezidir. Hem tarihi ve kültürel zenginliği, hem de sağlık alanındaki gelişmişlik seviyesi ile Türkiye, dünyanın 10 gözde ülkesinin içinde yer almaktadır.
UYGUN TEDAVİ MALİYETLERİ
Avrupa, Kuzey Amerika ve İngiltere’ye göre, tedavi masrafları ortalama %60-70 daha ekonomiktir.
YABANCI DİLDE AKICILIK
Sağlık çalışanlarının büyük bir çoğunluğu yabancı dil bilmekte olup tıp doktorlarının büyük bir kısmı, ABD ve Avrupa ülkeleriyle bilimsel işbirliği içerisindedir.
KALİTELİ HİZMET ÇEŞİTLİLİĞİ
Türkiye sağlık turizmi çeşitliliği ile bilinmektedir. Alanında uzman doktorlarıyla ve tesisleriyle hastalara en iyi şekilde hizmet vermesinin yanında birçok tedavi seçeneğini de barındırmaktadır.
Medikal tedaviler (ileri tedaviler, kalp damar cerrahisi, radyoterapi, organ nakli, tüp bebek, estetik cerrahi, göz, diş vb.), kaplıca (wellness, kür tedavileri, spa), fizik tedavi, anti-aging, engelli ve ileri yaş turizmi yer almaktadır.
KÜLTÜREL ZENGİNLİK VE GÜLERYÜZ
Türkiye tarihi ve kültürel yapısıyla bir mozaiktir. Kıtalararası köprü olduğu için gelen her turist, kendinden bir parça kolaylıkla bulabilmektedir. Bu nedenle, Türk halkı dünyanın en misafirperver, güleryüzlü ve hoşgörülü toplumlarından biri olarak bilinir.
TEDAVİYİ TAMAMLAYICI TURİSTİK FAALİYETLER
Tedavi öncesi veya sonrasında, arzu eden hastalar yılda 300 günü güneşli geçen Türkiye’nin 352 mavi bayraklı plajlarına yakın tesislerde dinlenebilmekte, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan ve zengin tarihi ören yerlerini gezebilmektedir.
Türkiye sağlık turizmi açısından, politik ve jeostratejik konumu ile en avantajlı ülkelerden biridir

surecler-uzun3